Kraj

Prawda czasu to prawda ekranu

Dlaczego Kaczyński nie lubi mediów

Media będące pasem transmisyjnym partii rządzącej, to produkt wieloletniej ewolucji pod oczekiwania Kaczyńskiego. Media będące pasem transmisyjnym partii rządzącej, to produkt wieloletniej ewolucji pod oczekiwania Kaczyńskiego. Max Skorwider
Dla Jarosława Kaczyńskiego telewizja, radio, prasa, teraz także internet, to były zawsze instrumenty polityczne. Od dawna związki szefa PiS z mediami były burzliwe.
Tomasz Sakiewicz zrobił pismo dokładnie takie, jakiego chciał Kaczyński. Zdyscyplinowane i bez względu na okoliczności popierające PiS.Marcin Pegaz/Gazeta Polska/Forum Tomasz Sakiewicz zrobił pismo dokładnie takie, jakiego chciał Kaczyński. Zdyscyplinowane i bez względu na okoliczności popierające PiS.

Akurat kiedy media niezależne od władzy podjęły akcję protestu przeciwko próbie dociśnięcia ich podatkiem od reklam, te zależne przystępowały do corocznej akcji hołdowniczej polegającej na honorowaniu prominentów nagrodami. W przypadku klubów „Gazety Polskiej” obyło się bez zaskoczeń, ich Człowiekiem Roku został Jarosław Kaczyński. Co rozumie się samo przez się i nie wymaga większych uzasadnień.

Więcej wyrafinowania okazały „Sieci”, które Człowiekiem Wolności (sic!

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawda czasu to prawda ekranu"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Losy władczyń, które nie mogły dać mężom potomka

Kobieta, która nie mogła urodzić następcy tronu, była narażona na niebezpieczeństwa.

Tomasz Targański
23.02.2021