Kraj

Pospolite ruszenie

Opozycja się czai

Niezależnie jednak od formuły startu opozycji, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Jarosław Kaczyński straciłby władzę. Niezależnie jednak od formuły startu opozycji, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Jarosław Kaczyński straciłby władzę. Marcin Bondarowicz
Po spadku notowań rządzącego obozu opozycja wyraźnie się ożywiła i zaczęła ponownie ze sobą rozmawiać. Czy możliwy jest wspólny plan na pokonanie Zjednoczonej Prawicy?
Platformersi mają nadzieję, że moda na Hołownię przeminie i gdy przyjdzie do rozmów o podziale miejsc, Polska 2050 będzie miała znacznie słabsze karty niż teraz.Max Skorwider Platformersi mają nadzieję, że moda na Hołownię przeminie i gdy przyjdzie do rozmów o podziale miejsc, Polska 2050 będzie miała znacznie słabsze karty niż teraz.

24 lutego, chwila po 15.30. Pół godziny wcześniej wystąpienie w sali plenarnej Sejmu skończył Mateusz Morawiecki, który bronił się przed zarzutami „Superwizjera” TVN24 i opozycji o zaniedbania w walce z mafiami vatowskimi. Na konferencji prasowej szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk, jego odpowiednik z Lewicy Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Sejmu z PSL Piotr Zgorzelski domagali się, by premier przedstawił informację o stanie finansów państwa, w tym wielkości luki VAT.

Polityka 10.2021 (3302) z dnia 02.03.2021; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Pospolite ruszenie"

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Królewny – żony i matki władców

Wagę dynastycznej dyplomacji rozumieli także Piastowie i Jagiellonowie, którzy wykorzystywali ożenki swoich sióstr, córek i wnuczek do zawierania politycznych aliansów.

Anna Czarniecka
23.02.2021