Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Łagodny ziobrysta

Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszowa

Marcin Warchoł, Tadeusz Ferenc i Zbigniew Ziobro podczas wspólnej konferencji. Marcin Warchoł, Tadeusz Ferenc i Zbigniew Ziobro podczas wspólnej konferencji. Krzysztof Kapica / EAST NEWS
W maju w Rzeszowie ma się rozegrać pierwsza wyborcza bitwa nowego politycznego sezonu. Kim jest Marcin Warchoł, ziobrysta, namaszczony przez byłego prezydenta Tadeusza Ferenca, polityka z korzeniami w SLD?
Jeśli kontrkandydatką Warchoła z PiS będzie Ewa Leniart, Solidarna Polska będzie ją atakować za to, że już dwukrotnie rezygnowała z mandatu pochodzącego z demokratycznych wyborów, by zostać wojewodą.Maciej Goclon/Fotonews/Forum Jeśli kontrkandydatką Warchoła z PiS będzie Ewa Leniart, Solidarna Polska będzie ją atakować za to, że już dwukrotnie rezygnowała z mandatu pochodzącego z demokratycznych wyborów, by zostać wojewodą.

10 lutego, Rzeszów. W dniu swoich 81. urodzin, widocznie osłabiony po koronawirusie, Tadeusz Ferenc ogłasza rezygnację z funkcji prezydenta miasta, którą sprawuje od 2002 r. Otwiera to drogę do przedterminowych wyborów prezydenta Rzeszowa, których I tura – jeśli epidemia pozwoli – odbędzie się 9 maja.

Na konferencji Ferencowi towarzyszy o cztery dekady młodszy wiceminister sprawiedliwości i poseł Solidarnej Polski Marcin Warchoł. – Panie ministrze, bardzo zależy mi na tym, żeby został pan prezydentem i ciągnął Rzeszów dalej do przodu – mówi Ferenc.

Polityka 11.2021 (3303) z dnia 09.03.2021; Polityka; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Łagodny ziobrysta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >