Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Państwo żyją z państwa

Rodzina PiS na swoim – czyli dojenie państwowych spółek

Miejsce w radzie nadzorczej czy zarządzie jest nie tylko nagrodą finansową dla tych, którzy pomogli wygrywać wybory, ale i źródłem poczucia ważności i wpływu. Miejsce w radzie nadzorczej czy zarządzie jest nie tylko nagrodą finansową dla tych, którzy pomogli wygrywać wybory, ale i źródłem poczucia ważności i wpływu. Polityka
Wielka familia Zjednoczonej Prawicy osiadła na swoim. Rodziny, kuzyni, znajomi i znajomi znajomych wreszcie mogą godnie pożyć na wikcie państwowych spółek. Ale nie wszyscy jeszcze swoje wzięli, a niektórym ciągle mało.
Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka.Adam Chełstowski/Forum Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka.

Trzy lata temu polityk z kręgów władzy opowiadał nam, jak jego żona ubolewa nad tym, że choć PiS jest u władzy kolejny rok, to ich sytuacja finansowa jest daleka od satysfakcjonującej. Po kolejnych wygranych przez partię Jarosława Kaczyńskiego wyborach powinna być już zadowolona. Choć mąż poseł nie zarabia znacząco więcej, za to dla niej znalazło się miejsce w kilku radach nadzorczych państwowych spółek.

Ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym uchwalona przez PiS zakazuje powołania do rady nadzorczej spółki Skarbu Państwa asystentów parlamentarzystów, pracowników ich biur, zatrudnionych przez partię czy zasiadających w jej władzach.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Polityka; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Państwo żyją z państwa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >