Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Scenariusz za hotel

Wynajęcie ekipie filmowej pokojów hotelu na czas trwania zdjęć do filmu jest możliwe po okazaniu zaświadczenia o „profesjonalizmie” – a to już krok od cenzury. Wynajęcie ekipie filmowej pokojów hotelu na czas trwania zdjęć do filmu jest możliwe po okazaniu zaświadczenia o „profesjonalizmie” – a to już krok od cenzury. Shutterstock
Z związku z pandemią z hoteli można korzystać tylko w celach służbowych i to ściśle określonych. Dyrektor PISF wydał więc zarządzenie. Które budzi wątpliwości.

Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej wydał zarządzenie (nr 16/2021), w którym reguluje, jak należy ubiegać się o jego zaświadczenie umożliwiające ekipie filmowej wynajęcie pokojów w hotelu na czas trwania zdjęć do filmu. Bo w związku z pandemią z hoteli można korzystać tylko w celach służbowych i to ściśle określonych – tak stanowi rządowe rozporządzenie, w którym wskazuje się właśnie na dyrektora PISF jako organ mający wydawać zaświadczenia o „profesjonalnym charakterze produkcji utworu audiowizualnego lub filmu, realności i liczby dni zdjęciowych oraz czasu niezbędnego do przygotowania planu zdjęciowego”.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >