Kraj

Wielka mijanka

Szymon Hołownia i Borys Budka. Szymon Hołownia i Borys Budka. Grzegorz Krzyzewski/Fotonews/Forum, Łukasz Dejnarowicz/Forum
W cieniu pandemii toczy się akcja kolejnego sezonu opozycyjnego serialu – pełnego napięć, konfliktów i dziwnych sojuszy. Zmienił się odtwórca głównej roli, a finałowy odcinek może nadejść szybciej, niż to przewidywano.
Michał Kobosko przewodniczy partii Polska 2050 Szymona Hołowni, natomiast Hołownia jest prezesem stowarzyszenia.Adam Chełstowski/Forum Michał Kobosko przewodniczy partii Polska 2050 Szymona Hołowni, natomiast Hołownia jest prezesem stowarzyszenia.

Dwa wywiady zelektryzowały ostatnio Wiejską. Jeden, w którym prezes PiS sugeruje, że może dojść do wcześniejszych wyborów, dyscyplinuje koalicjantów, a przy okazji nazywa opozycję „rakiem polskiej polityki” („Gazeta Polska”). Drugi – Borysa Budki, przewodniczącego PO, który przyznaje, że w sumie niewiele może, brakuje mu „decyzyjności”, a pomysł na ruch Trzaskowskiego był tylko hasłem rzuconym „pod wpływem emocji”, z którego potem „trzeba się było tłumaczyć” („Gazeta Wyborcza”).

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Temat z okładki; s. 15
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021