Kraj

Wielka mijanka

Szymon Hołownia i Borys Budka. Szymon Hołownia i Borys Budka. Grzegorz Krzyzewski/Fotonews/Forum, Łukasz Dejnarowicz/Forum
W cieniu pandemii toczy się akcja kolejnego sezonu opozycyjnego serialu – pełnego napięć, konfliktów i dziwnych sojuszy. Zmienił się odtwórca głównej roli, a finałowy odcinek może nadejść szybciej, niż to przewidywano.
Michał Kobosko przewodniczy partii Polska 2050 Szymona Hołowni, natomiast Hołownia jest prezesem stowarzyszenia.Adam Chełstowski/Forum Michał Kobosko przewodniczy partii Polska 2050 Szymona Hołowni, natomiast Hołownia jest prezesem stowarzyszenia.

Dwa wywiady zelektryzowały ostatnio Wiejską. Jeden, w którym prezes PiS sugeruje, że może dojść do wcześniejszych wyborów, dyscyplinuje koalicjantów, a przy okazji nazywa opozycję „rakiem polskiej polityki” („Gazeta Polska”). Drugi – Borysa Budki, przewodniczącego PO, który przyznaje, że w sumie niewiele może, brakuje mu „decyzyjności”, a pomysł na ruch Trzaskowskiego był tylko hasłem rzuconym „pod wpływem emocji”, z którego potem „trzeba się było tłumaczyć” („Gazeta Wyborcza”).

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Temat z okładki; s. 15
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001