„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Czas na ruch

Trzaskowski: teraz jego ruch!

Projekt Trzaskowskiego miał się jednak opierać na filarze samorządowym. To w wielkich miastach bije niewykorzystane dotąd źródło realnej politycznej siły, ambicji, możliwości. Projekt Trzaskowskiego miał się jednak opierać na filarze samorządowym. To w wielkich miastach bije niewykorzystane dotąd źródło realnej politycznej siły, ambicji, możliwości. Marta Frej
Rafał Trzaskowski to najpopularniejszy polityk Platformy Obywatelskiej, ale partia nie bardzo wie, co z nim zrobić. Czy będzie nowe otwarcie?
Fotel partyjnego lidera nie interesuje Rafała Trzaskowskiego. Platforma nigdy nie była jego żywiołem.Grzegorz Krzyżewski/FotoNews/Forum Fotel partyjnego lidera nie interesuje Rafała Trzaskowskiego. Platforma nigdy nie była jego żywiołem.

W zapowiedziach z lata ubiegłego roku wszystko wyglądało inaczej. Miała być „nowa Platforma”, czyli po gruntownym remoncie, być może nawet ze zmienionym szyldem, otwarta i atrakcyjna dla wyborców. I równolegle do niej – jako że „partie nie wystarczą” – miał powstać szeroki ruch obywatelski, w którym „każdy znajdzie miejsce”. Gwarantem obu tych wzajemnie uzupełniających się obietnic był zaś opromieniony 10 mln głosów zdobytych w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, patron nowego ruchu i zarazem wiceszef PO.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas na ruch"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021