Kraj

PiS Press

Władza brutalnie przejmuje lokalną prasę

Daniel Obajtek jak szczery Polak bije się w pierś, dowodząc, iż nabycie przez Orlen wydawnictwa prasowego to wyłącznie ruch biznesowy. Ale nikt mu nie wierzy. Daniel Obajtek jak szczery Polak bije się w pierś, dowodząc, iż nabycie przez Orlen wydawnictwa prasowego to wyłącznie ruch biznesowy. Ale nikt mu nie wierzy. Max Skorwider
W grupie medialnej Polska Press zwolniono czterech pierwszych redaktorów naczelnych, następni czekają w kolejce. Koniec kamuflażu: władza pospiesznie i brutalnie przejmuje prasę lokalną.
Pod koniec lutego wszystkie gazety grupy Polska Press opublikowały list redaktora naczelnego Pawła Fąfary do czytelników. I już miesiąc później Fąfarę zdymisjonowano.Krzysztof Skłodowski/Forum Pod koniec lutego wszystkie gazety grupy Polska Press opublikowały list redaktora naczelnego Pawła Fąfary do czytelników. I już miesiąc później Fąfarę zdymisjonowano.

W połowie kwietnia prezes Daniel Obajtek deklarował, że nie będzie zwolnień w kupionym przez Orlen koncernie prasowym (Polska Press Grupa zatrudnia około 2600 pracowników i współpracowników). A po dwóch tygodniach rozwiązano umowy z naczelnymi „Kuriera Lubelskiego”, „Dziennika Zachodniego”, „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” (tymi tytułami zarządza jeden redaktor naczelny) oraz „Nowin” z Rzeszowa. Jak to się mówi, słowo droższe od pieniędzy, ale nie w tym przypadku.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "PiS Press"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021