Kraj

Szeryf w niebezpieczeństwie

Pancerny Marian na wojnie z PiS

Banaś był dla Zjednoczonej Prawicy na wskroś swój, ale szybko stał się obcy. Banaś był dla Zjednoczonej Prawicy na wskroś swój, ale szybko stał się obcy. Basia Dziedzic
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś coraz mocniej atakuje obóz władzy, z którego się wywodzi. Przeszedł na ręczne sterowanie Izbą. Żeby usprawnić jej pracę czy po to, by szachować kontrolami rządzących, którzy nasłali na niego służby?
Rządzący twierdzą, że raporty Banasia są tendencyjne, bo bierze odwet za to, że po piętach depcze mu CBA.Adam Chełstowski/Forum Rządzący twierdzą, że raporty Banasia są tendencyjne, bo bierze odwet za to, że po piętach depcze mu CBA.

Mowa ciała nie zostawia złudzeń: Marian Banaś jest na wojnie z Prawem i Sprawiedliwością. Oświadczenie będące reakcją na niedawny nalot funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na dom syna Jakuba prezes Banaś czytał z kartki, ale szczęki miał ściśnięte, a głos drżący. Stwierdził, że po raz kolejny zakłócono spokój jego rodziny, że obaj z synem są inwigilowani i represjonowani, aby w ten sposób wymusić zmianę prezesa NIK oraz wpłynąć na zmianę wyników zakończonych, a niemiłych obecnej władzy kontroli.

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Szeryf w niebezpieczeństwie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021