Kraj

Szkoła na koniec szkoły

Dzieci wracają do szkoły: co je czeka

Powrót do szkół w końcówce roku to szczególne wyzwanie, gdy wszyscy są już tak morderczo zmęczeni. Powrót do szkół w końcówce roku to szczególne wyzwanie, gdy wszyscy są już tak morderczo zmęczeni. Marta Frej
Uczniowie wracają do szkół. Nauki będzie ledwie 20 dni, ale na dzieci padł blady strach przed klasówkami i ogólną dintojrą ze strony belfrów. A jednak optymiści liczą, że przedwakacyjny czas pozwoli zmienić szkołę na lepsze.
Szef MEiN z dnia na dzień zmienia poglądy – raz mówiąc, że po powrocie należy uzupełniać zaległości, za chwilę, by skupić się na budowaniu wspólnoty, a kolejnego dnia znów – by jednak nadrabiać zaległości.Adam Chełstowski/Forum Szef MEiN z dnia na dzień zmienia poglądy – raz mówiąc, że po powrocie należy uzupełniać zaległości, za chwilę, by skupić się na budowaniu wspólnoty, a kolejnego dnia znów – by jednak nadrabiać zaległości.

Już 17 maja – tak przynajmniej zapowiada rząd – dzieci i nastolatki z klas 4–8 oraz ze szkół średnich mają rozpocząć naukę hybrydową. Powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów przewidziano na poniedziałek, 31 maja.

W kalendarzu do wakacji kawał czasu. W szkolnej rzeczywistości znacznie mniej. Po pierwsze, nauka hybrydowa oznacza, że do budynku może wejść jednocześnie połowa uczniów. Druga połowa nadal będzie się uczyć zdalnie. Co jakiś czas nastąpi zamiana. Do tego podstawówkom wypadają z grafiku dni od 25 do 27 maja (nie ma lekcji – ani stacjonarnych, ani zdalnych – z powodu egzaminu ósmoklasisty).

Polityka 20.2021 (3312) z dnia 11.05.2021; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Szkoła na koniec szkoły"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021