Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

20 lat rewolucji

PiS: 20 lat rewolucji

PiS zawsze chciało być partią wyjątkową, niepowtarzalną w dziejach III RP – ale dla swoich wyznawców. Dla nieuświadomionej reszty miało to być normalne, demokratyczne ugrupowanie jak inne. I na tym lawirowaniu zeszło tej formacji równo 20 lat.
PiS stwarza pozory nowoczesności, ale jest to nowoczesność instrumentów zdobywania władzy, cele są stare.Max Skorwider PiS stwarza pozory nowoczesności, ale jest to nowoczesność instrumentów zdobywania władzy, cele są stare.

Partia Jarosława Kaczyńskiego to dobry przykład do rozważań na temat roli przypadku w historii. Jedni twierdzą, że wszystkiemu winny jest Jerzy Buzek, który pod koniec swojego premierostwa, w czerwcu 2000 r., powołał Lecha Kaczyńskiego na ministra sprawiedliwości, jak się okazało na około rok. Ale w tym czasie powstała legenda „szeryfa”, opowiadającego się za surowym prawem i wysokimi wyrokami. Już od marca 2001 r. zaczęły się tworzyć lokalne komórki przyszłego ugrupowania. To zaś reanimowało polityczną karierę jego brata Jarosława, która od długiego czasu leżała w gruzach.

Polityka 22.2021 (3314) z dnia 25.05.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "20 lat rewolucji"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >