Kraj

Dlaczego powrót Tuska to operacja wysokiego ryzyka

Donald Tusk postanowił wrócić. Sondażowych cudów spodziewać się nie należy, nadzieje na odzyskanie hegemonii to dzisiaj mrzonka. Nie o to jednak chodzi. Donald Tusk postanowił wrócić. Sondażowych cudów spodziewać się nie należy, nadzieje na odzyskanie hegemonii to dzisiaj mrzonka. Nie o to jednak chodzi. European Council President / Flickr CC by 2.0
Realizacja planu minimum wydaje się w zasięgu ręki. Ale co dalej? Na to pytanie nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi, chociaż trzeba je stawiać Donaldowi Tuskowi już teraz. Sondażowych cudów spodziewać się nie należy, nadzieje na odzyskanie hegemonii to dzisiaj mrzonka. Ale nie o to chodzi.

Wyraźnie już widać, że nie będzie to spektakularne „wejście smoka”. Pod kinami nie ustawiają się kolejki, publika sprawia wrażenie raczej obojętnej. Zupełnie inaczej niż cztery lata temu, kiedy tłum wielbicieli na Dworcu Centralnym fetował stawiającego się na wezwanie pisowskiej prokuratury Donalda Tuska. Teraz szału nie ma, a byłego premiera witać będzie co najwyżej skromna partyjna delegacja z wiązanką przywiędłych goździków.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021