Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Coś się zatkało, coś się zacięło

Kryzys strategii PiS

Jak wynika z niedawnego sondażu dla POLITYKI, duży procent Polaków oczekuje kolejności: najpierw ład zbiorowy, przywrócenie porządku prawnego, a potem lub równolegle kwestie społeczne, materialne. Jak wynika z niedawnego sondażu dla POLITYKI, duży procent Polaków oczekuje kolejności: najpierw ład zbiorowy, przywrócenie porządku prawnego, a potem lub równolegle kwestie społeczne, materialne. Max Skorwider
Chociaż PiS wciąż potrafi kupować parlamentarzystów, coraz gorzej idzie mu kupowanie wyborców. Metoda transakcyjna – pieniądze za akceptację zmiany ustroju państwa – przeżywa wyraźny kryzys. Czy trwały?
Obóz władzy głosi, iż „przywraca godność”: zwykłym Polakom i rodzinom.Daniel Dmitriew/Forum Obóz władzy głosi, iż „przywraca godność”: zwykłym Polakom i rodzinom.

Notowania obozu rządzącego po pewnych wzrostach wczesną wiosną znowu weszły w etap stagnacji – średnia w czerwcu była gorsza niż w maju. Politycy PiS śmieją się z Platformy, że w sondażowym „rankingu live” nie jest już główną partią opozycyjną, ale w tym samym rankingu PiS nie ma już władzy. Zresztą ostatnio klub rządzącej prawicy nawet formalnie stracił parlamentarną większość i będzie musiał posłów zwyczajowo dokupować lub straszyć.

Jarosław Kaczyński na niedawnym wyjazdowym posiedzeniu swojego klubu wyraził rozczarowanie, że nowe propozycje rządu nie odniosły spodziewanego skutku, wobec tego trzeba je zawieźć w teren, do każdego powiatu.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Coś się zatkało, coś się zacięło"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >