Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Afera z mailami ministra Dworczyka. Hakerzy czują się coraz pewniej

Minister Michał Dworczyk podczas debaty o wotum nieufności w Sejmie Minister Michał Dworczyk podczas debaty o wotum nieufności w Sejmie Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sprawcy wycieku maili ze skrzynek członków polskiego rządu coraz intensywniej próbują zdestabilizować sytuację polityczną w Polsce. W sieci pojawiły się maile ministra Dworczyka z sejmowej poczty, i to całkiem świeże.

Do maili, które zostały skopiowane z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka, hakerzy dorzucili korespondencję pochodzącą najprawdopodobniej z jego poselskiej poczty. Mało tego, weszli do niej w czasie, gdy wyciek stał się już sprawą publiczną. Jak wskazała analityczka Anna Mierzyńska, która na bieżąco analizuje to, co publikują hakerzy w komunikatorze Telegram, jeden z maili jest z 14 czerwca. Afera nie tylko stała się już głośna, ale w tym czasie premier Mateusz Morawiecki wnioskował o nadzwyczajne, tajne posiedzenie Sejmu w sprawie wycieków.

Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021