Wniosek w sprawie usunięcia członka Rady Mediów Narodowych złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. Tym samym rząd jest o krok od odzyskania większości w niekonstytucyjnym organie.
Specustawa powodziowa w Sejmie; czy „zabójstwo drogowe” coś zmieni; PiS rozdawał Rosjanom wizy; nowy układ grupowy krwi; nowy przedmiot – przyroda.
Rząd Donalda Tuska przedstawił w Sejmie informację o powodzi. W czwartek parlament przystąpi do pierwszego czytania ustaw i powołania specjalnej komisji. Nowe przepisy obejmują rozwiązania tymczasowe, mają też usprawnić zarządzanie kryzysem w przyszłości.
W nowy sezon sejmowy parlamentarzyści wchodzą z odświeżonym regulaminem. Ma być wolniej, lepiej i z większą partycypacją społeczeństwa. A to dopiero początek zmian.
Urząd Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem między mediami i big techami. Ustawa zapewnia instytucjonalne wsparcie polskim dziennikarzom i wydawcom w dochodzeniu swoich praw i wynagrodzeń.
Dobro dziecka w historii 11-letniej „sejmowej reporterki” stało się tematem drażliwym, a więc i ważnym. Tyle że nic nie wskazuje na to, żeby dla samej Sary jakieś dobro miało z tego wyniknąć.
Jeśli pominąć rozrywkowe przerywniki, to na sali sejmowej działo się ogólnie niewiele.
Od koncertu Taylor zaczynałby się klasyczny sezon ogórkowy, pozapolityczny, gdyby nie amerykańska kampania wyborcza, która zrobiła się niesłychanie emocjonująca. To jest także zastępcza wojna polskiej polityki, która dość wiernie odtwarza amerykańskie podziały.
To był ostatni dzień ostatniego posiedzenia Sejmu przed wakacjami. Trwało cztery dni – od wtorku do piątku. Posłowie wrócą do pracy w połowie września.
Sejm przegłosował przepisy, w świetle których wyroki wydane z udziałem tzw. dublerów będą nieważne. Nowe prawo pozwoli usunąć ich z Trybunału Konstytucyjnego. Julia Przyłębska, której kadencja upłynęła, przestałaby pełnić funkcję prezeski.