Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Zagwozdki Kaczyńskiego

Zagwozdki Kaczyńskiego. „Już nie może przepchnąć każdej decyzji”

Prezes Jarosław Kaczyński przygniatającą większością głosów został wybrany na kolejną kadencję. Prezes Jarosław Kaczyński przygniatającą większością głosów został wybrany na kolejną kadencję. materiały prasowe
Jarosław Kaczyński ponownie został prezesem PiS, a Mateusz Morawiecki dołączył do jego zastępców. Zwalczanie stworzonego przez siebie nepotyzmu, Polski Ład oraz program dla wsi mają zapewnić PiS reelekcję.
Na posiedzeniu rady politycznej dzień po kongresie Kaczyński wprowadził do ścisłego kierownictwa partii Mateusza Morawieckiego.Dursun Aydemir / Pool/Forum Na posiedzeniu rady politycznej dzień po kongresie Kaczyński wprowadził do ścisłego kierownictwa partii Mateusza Morawieckiego.

To był pierwszy w historii PiS całkowicie zamknięty dla mediów kongres, kuszący rzecz jasna, by użyć do cna wytartej frazy o oblężonej twierdzy. Dziennikarze za barierkami wyczekiwali na polityków, którzy od czasu do czasu wychodzili i przekazywali, co zostało uchwalone lub powiedziane. Z opóźnieniem przemówienie Jarosława Kaczyńskiego nadało TVP Info.

Poseł PiS: – Zdawaliśmy sobie sprawę, że prezes potrząśnie partią, ale były obawy, że napotka opór, a nawet, że będzie jakieś buczenie części delegatów.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Temat tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Zagwozdki Kaczyńskiego"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022