Kraj

Bunt u Czarzastego

Niechętni Czarzastemu działacze domagają się zwołania na 11 września konwencji partii. Niechętni Czarzastemu działacze domagają się zwołania na 11 września konwencji partii. Łukasz Szeląg / Reporter
Niechętni Czarzastemu działacze domagają się zwołania na 11 września konwencji partii – w czerwcu lider przegrał głosowanie w tej sprawie na radzie krajowej.

Do Włodzimierza Czarzastego 7 lipca trafił list podpisany przez 17 parlamentarzystów klubu Lewicy – szesnastu posłów byłego SLD oraz senatora Wojciecha Koniecznego z PPS. Był on reakcją na zawieszenie przez lidera Nowej Lewicy dwójki śląskich radnych oraz szefa tamtejszych struktur, europosła i wiceprzewodniczącego partii Marka Balta.

Czarzasty argumentował, że radni wielokrotnie głosowali razem z PiS, a ostatnio poparli udzielenie absolutorium i wotum zaufania kontrolowanemu przez partię rządzącą zarządowi województwa, zaś Balt na to nie zareagował.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021