Kraj

Towarzyszka i towarzysze sekretarza

„Pazerność ich zgubiła”. Kariera państwa Sobolewskich

Krzysztof Sobolewski z żoną Sylwią i prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Krzysztof Sobolewski z żoną Sylwią i prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Twitter
Krzysztof Sobolewski objął nową funkcję sekretarza generalnego PiS. Od lat dyskretnie zarządza partią. Teraz na moment wyszedł z cienia za sprawą ambicji swojej żony. I od razu stał się twarzą pisowskiego nepotyzmu, z którym partia właśnie ma walczyć.
Krzysztof Sobolewski przy mównicy. Nie przepada za publicznymi wystąpieniami, choć przeszedł szkolenia medialne.Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta Krzysztof Sobolewski przy mównicy. Nie przepada za publicznymi wystąpieniami, choć przeszedł szkolenia medialne.

Krzysztof Sobolewski (43 lata) z PiS związany jest praktycznie od początku, a to ma znaczenie – zwracają uwagę rozmówcy POLITYKI z kręgów tej partii, których o niego pytaliśmy. – Sobol – jak nazywają go w ugrupowaniu – jest totalnie lojalny, w jego życiu nie ma niczego poza partią – mówi jeden.

Krzysztof Sobolewski pochodzi z niewielkiego Radymna na Podkarpaciu. Pojechał na studia do Lublina, na UMCS, gdzie studiował prawo administracyjne.

Polityka 29.2021 (3321) z dnia 13.07.2021; Temat z okładki; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Towarzyszka i towarzysze sekretarza"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021