Kraj

Krajobraz po powrocie

Czy Donald Tusk poskleja opozycję

Jeżeli spektakularne wejście Donalda Tuska czegoś bezspornie dowiodło, to słabości nieudanych pretendentów do schedy z ostatnich lat. Jeżeli spektakularne wejście Donalda Tuska czegoś bezspornie dowiodło, to słabości nieudanych pretendentów do schedy z ostatnich lat. Max Skorwider
Czas eksperymentów dobiegł końca i Platforma pod wodzą Donalda Tuska od razu wróciła do tradycyjnej roli lidera opozycji. Ale to nie znaczy, że dalej wszystko już będzie się toczyć po staremu.
Grzegorz Schetyna zakopał urazy i na każdym kroku stara się zapewniać Tuska o swojej lojalności.Andrzej Hulimka/Forum Grzegorz Schetyna zakopał urazy i na każdym kroku stara się zapewniać Tuska o swojej lojalności.

Wystarczyło kilka dni od powrotu Tuska do krajowej polityki, a rozchwiana ostatnio scena partyjna zaczęła przybierać kształt z dosyć odległych już czasów, kiedy Tusk odchodził. Szczególnie dotyczy to hierarchii po stronie opozycji, która właściwie wróciła do swojego punktu wyjścia.

W ubiegłotygodniowym sondażu ośrodka Kantar poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyniosło 24 proc., czyli dokładnie tyle, ile Platforma dostała głosów w wyborach parlamentarnych 2015 r. Dalej znalazła się Polska 2050 z wynikiem 16 proc.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Krajobraz po powrocie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021