Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Środek na sukces

Środkiem drogi z PSL

Ludowcy liczą na to, że Platforma będzie skręcała w lewo, otwierając przestrzeń dla bardziej konserwatywnego PSL. Ludowcy liczą na to, że Platforma będzie skręcała w lewo, otwierając przestrzeń dla bardziej konserwatywnego PSL. Max Skorwider
Między Platformą i Polską 2050 a PiS swojego miejsca szuka PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz ma plan, ale potrzebuje też wielu korzystnych zbiegów okoliczności.
Kosiniak-Kamysz wydaje się niezagrożony w fotelu prezesa PSL.Grzegorz Krzyzewski/FotoNews/Forum Kosiniak-Kamysz wydaje się niezagrożony w fotelu prezesa PSL.

Po trzeciej fali koronawirusa wrócił sezon na lokalne kampanie. Najgłośniejsza była ta w Rzeszowie, ale uzupełniających wyborów odbyło się znacznie więcej.

Tak było w Ciężkowicach, w powiecie tarnowskim w Małopolsce, gdzie w 2019 r. PiS zdobył 68 proc. głosów. Pod koniec 2020 r. burmistrz Zbigniew Jurkiewicz zmarł na covid. Wybory uzupełniające wygrał Stanisław Kuropatwa z PSL, którego w drugiej turze poparło ponad 60 proc. głosujących. Kandydatowi PiS Michałowi Koralikowi nie pomogło wsparcie Mateusza Morawieckiego i kilku lokalnych posłów.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Środek na sukces"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >