Kraj

Studia dla Polaków?

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Młodzież Wszechpolska na portalach społecznościowych oburzała się, że w rekrutacji na UAM w Poznaniu polscy maturzyści „zostali pozbawieni miejsc poprzez cudzoziemców zdających inne testy maturalne”.

Rekrutacja na poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wzbudziła ponadprzeciętne emocje. Przy gmachu uczelni pojawił się transparent „UAM dla Polaków”, a Młodzież Wszechpolska na portalach społecznościowych oburzała się, że polscy maturzyści „zostali pozbawieni miejsc poprzez cudzoziemców zdających inne testy maturalne”. W domyśle – łatwiejsze. „Dziennik Gazeta Prawna” podał, że w pierwszej 50-tce zakwalifikowanych na stosunki międzynarodowe na UAM ponad 80 proc.

Polityka 31.2021 (3323) z dnia 27.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021