Kraj

Poglądy nie głosują

Zgryzoty lewicy

Czarzasty staje przed poważnym wyzwaniem. Jeśli ruchy Tuska zaczną przynosić skutki, to bunt w Nowej Lewicy może narastać. Czarzasty staje przed poważnym wyzwaniem. Jeśli ruchy Tuska zaczną przynosić skutki, to bunt w Nowej Lewicy może narastać. Max Skorwider
Niespełna dwa lata po wyborach parlamentarnych, które rozbudziły nadzieje jej elektoratu, Lewica znów ma kłopoty. Rozczarowujące niskie poparcie, konflikty osobiste, niespójności programowe, trudności ze znalezieniem własnego elektoratu. A szansy na odbicie nie widać.
Łukasz PawłowskiKrzysztof Żuczkowski/Forum Łukasz Pawłowski

Poza Koalicją Obywatelską, zyskującą po powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, „żadna z pozostałych partii nie ma skutecznej strategii pozyskiwania głosów”, pisał dla POLITYKI politolog Ben Stanley w swojej ostatniej analizie wyników sondaży. Dotyczy to także Lewicy, w przypadku której poziom poparcia „nieznacznie spadł w ostatnich miesiącach”.

To kolejny dowód, że Lewicy nie pomogło wspólne głosowanie ze Zjednoczoną Prawicą nad zatwierdzeniem unijnego Funduszu Odbudowy.

Polityka 33.2021 (3325) z dnia 10.08.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Poglądy nie głosują"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021