Kraj

Przesilenie w koalicji rządowej. Kaczyński gra w pokera

Jarosław Kaczyński podczas konferencji w sprawie zakupu czołgów Abrams. Wesoła, 14 lipca 2021 r. Jarosław Kaczyński podczas konferencji w sprawie zakupu czołgów Abrams. Wesoła, 14 lipca 2021 r. Adam Chełstowski / Forum
Prezes PiS zdecydował się sprowokować przesilenie i uciec do przodu. Środowe głosowanie nad lex TVN ma być pierwszym poważnym testem dla tej strategii.

Wszyscy wiedzieli, że rozstanie wkrótce nastąpi, ale mało kto spodziewał się, że już teraz. Gdy w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce rozpoczynały się protesty w obronie wolnych mediów, Piotr Müller stwierdził, że wicepremier Jarosław Gowin wylatuje z rządu (ogłoszenie tej decyzji ustami rzecznika rządu miało być dodatkowym upokorzeniem dla lidera Porozumienia). Jednocześnie okazało się, że PiS zdecydował się poddać pod sejmowe głosowanie ustawę anty-TVN już w środę.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021