Kraj

Sasin pomaga

Sasin pomaga. Jak wicepremier wspiera znajomego

Ryszard i Jolanta Madziar. Ryszard i Jolanta Madziar. materiały prasowe
Były burmistrz Wołomina w chudych latach PiS poratował Jacka Sasina pracą w urzędzie. A teraz wicepremier wspiera znajomego.

Małżeństwo Madziarów, przyjaciół Jacka Sasina, dzięki posadom w państwowych spółkach, przeżywa tłuste lata. W czerwcu Ryszard Madziar zrezygnował z mandatu radnego Wołomina i, jak można usłyszeć od dobrze zorientowanych ludzi PiS, niebawem ma zasiąść w zarządzie jednej z dużych państwowych spółek.

Ile teraz zarobi znajomy Sasina. Tego się nie dowiemy

Tymczasem, jak ustaliła POLITYKA, w czerwcu został doradcą zarządu Pekao SA. Oddając mandat radnego, Madziar musiał złożyć końcowe oświadczenie majątkowe, do którego dotarliśmy, gdzie wpisał swoją nową posadę. Ujawnił też, ile zarobił do połowy tego roku. W lutym 2020 r. został członkiem rady nadzorczej Totalizatora Sportowego z wynagrodzeniem 7,7 tys. zł miesięcznie, a w radzie nadzorczej energetycznej spółki Turon, w której zasiada od lipca minionego roku – 5,8 tys. zł. Dodatkowo Madziar w swoim dotychczasowym miejscu pracy jako szef gabinetu politycznego wicepremiera Jacka Sasina miesięcznie zarabiał do maja 10,8 tys. zł. Ten były burmistrz Wołomina w chudych latach PiS poratował Jacka Sasina pracą w urzędzie, teraz wicepremier wspiera znajomego.

Ile Ryszard Madziar dostaje jako doradca zarządu Pekao SA, już się nie dowiemy, bo choć to państwowy bank, to uznano, że taka wiedza opinii publicznej się nie należy. Zrzekł się mandatu radnego, więc nie będzie już składał oświadczeń majątkowych. – Ludzi w partii irytowało, że dzięki relacji z Sasinem Madziarowie koszą taką kasę, więc Ryszard zrezygnował z mandatu, aby nie musieć spowiadać się co roku z majątku – mówi jeden z radnych.

Jeśli PiS nie wygra, już takiej szansy nie będzie

Jakie mają zasoby finansowe, będzie można się dowiedzieć z oświadczenia majątkowego Jolanty Madziar, radnej powiatu wołomińskiego, bo małżonkowie mają jak dotąd wspólność majątkową.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Sasin pomaga"
Reklama