Kraj

Szymon z Jaśminą

Szymon z Jaśminą. Czy aplikacja uratuje Hołownię?

Liderowi Polski 2050 pozostaje nadzieja, że któryś z jego pomysłów chwyci, że działacze nie odpłyną, że przetrwa w swojej niszy i nie trafi na polityczny cmentarz. Liderowi Polski 2050 pozostaje nadzieja, że któryś z jego pomysłów chwyci, że działacze nie odpłyną, że przetrwa w swojej niszy i nie trafi na polityczny cmentarz. Piotr Molęcki / EAST NEWS
Hołownia zagrzewa zwolenników do walki. Polska 2050 przestała być co prawda ­konkurencją dla Tuska, ale bez niej odebranie władzy Kaczyńskiemu będzie trudne.
Jaśmina debiutuje 13 lat od pojawienia się pierwszej na świecie aplikacji politycznej.Andrzej Hulimka/Forum Jaśmina debiutuje 13 lat od pojawienia się pierwszej na świecie aplikacji politycznej.

Ale byliśmy szczelni, co? – zagaduje działacz Polski 2050 po zakończeniu pierwszej części sobotniego kongresu ruchu Szymona Hołowni i ujawnieniu tożsamości tajemniczego „specjalnego gościa”. Z utrzymania tajemnicy widocznie zadowolony był sam lider. „Mnóstwo ludzi próbowało zgadnąć przez ostatnie tygodnie, kto tutaj wjedzie za chwilę, tam, zza kotary, na białym koniu (…) i nikt nie zgadł” – cieszył się podczas przemówienia. Spekulacji rzeczywiście pojawiało się wiele, również w kuluarowych rozmowach działaczy – Adam Bodnar, Anna Dymna, Jurek Owsiak, Marcin Matczak, król kuchni i memów Robert Makłowicz, a nawet Barack lub przynajmniej Michelle Obama.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Szymon z Jaśminą"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021