Kraj

Kłopoty z legendami

Kłopot z Balcerowiczem

Problem z Balcerowiczem mają od jakiegoś czasu już nie tylko jego najbliżsi współpracownicy, ale też cała liberalna formacja skupiona wokół Platformy Obywatelskiej. Problem z Balcerowiczem mają od jakiegoś czasu już nie tylko jego najbliżsi współpracownicy, ale też cała liberalna formacja skupiona wokół Platformy Obywatelskiej. Aleksiej Witwicki / Forum
Żywe pomniki historii nie zawsze sprawdzają się w roli współczesnych autorytetów, czego ilustracją jest problem opozycji z Leszkiem Balcerowiczem i paroma innymi bohaterami z dawnych lat. Jak sobie z tym poradzić?
Wypalona po długich rządach Tuska Platforma Obywatelska wciąż nie jest w stanie stworzyć konkurencyjnej wobec PiS oferty.Adam Chełstowski/Forum Wypalona po długich rządach Tuska Platforma Obywatelska wciąż nie jest w stanie stworzyć konkurencyjnej wobec PiS oferty.

Czy to możliwe, że już wkrótce jedynym medium Leszka Balcerowicza pozostanie jego konto na Twitterze? Dla wciąż licznych fanów byłaby to pewnie tragedia, chociaż jeszcze zapewne liczniejsi wrogowie też nie mieliby powodów do radości. Na razie trudno o pewność, chociaż wiele wskazuje, że nad głową jednego z ostatnich aktywnych ojców założycieli III RP zbierają się ciemne chmury.

Fundacja Wolności Gospodarczej została zarejestrowana z początkiem lipca. To projekt Arkadiusza Musia, który zarobił miliardy na produkcji szyb zespolonych do wielkich biurowców i centrów handlowych.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Kłopoty z legendami"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021