Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Odszczepieńcy

Czy można przymusić do szczepienia?

Covid-19 stanowi realne niebezpieczeństwo: zalicza się go do dziesięciu najbardziej śmiercionośnych epidemii. Covid-19 stanowi realne niebezpieczeństwo: zalicza się go do dziesięciu najbardziej śmiercionośnych epidemii. Bartek Kiełbowicz
O przymusowe szczepienia i obostrzenia wobec niezaszczepionych toczy się spór nie tylko medyczny, ale także prawny i ideowy.
W Polsce „wolnościowcy” mają twarz posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który niedawno z mównicy sejmowej krzyknął w stronę ministra zdrowia: „Będziesz pan wisiał!”.Adam Chełstowski/Forum W Polsce „wolnościowcy” mają twarz posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który niedawno z mównicy sejmowej krzyknął w stronę ministra zdrowia: „Będziesz pan wisiał!”.

Zaczęła się czwarta fala pandemii. Według przewidywań specjalistów biorących pod uwagę poziom wyszczepienia w Polsce, w szczycie należy się liczyć nawet z 40–50 tys. zakażeń dziennie. Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW szacuje, że ofiar śmiertelnych będzie w czwartej fali od trzydziestu kilku do pięćdziesięciu kilku tysięcy, „o ile się nie doszczepimy w intensywny sposób”.

Na doszczepienie na dotychczasowych zasadach nie ma co liczyć: jedna czwarta społeczeństwa deklaruje, że tego nie zrobi.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Odszczepieńcy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >