Kraj

Przemoc w rodzinie

Nowa Lewica, prywatny projekt Włodzimierza Czarzastego

Zgodnie ze statutem Nową Lewicę podzielono na dwie frakcje: jedną dla dotychczasowych członków SLD (co należało potwierdzić deklaracją), drugą dla zapisywanych ostatnio do partii ludzi Biedronia. Zgodnie ze statutem Nową Lewicę podzielono na dwie frakcje: jedną dla dotychczasowych członków SLD (co należało potwierdzić deklaracją), drugą dla zapisywanych ostatnio do partii ludzi Biedronia. Adam Chełstowski / Forum
Wyprowadził sztandar SLD, aby uratować swoje przywództwo. Teraz Nowa Lewica startuje jako prywatny projekt Włodzimierza Czarzastego. Ale czy rządy oparte na samowładztwie i strachu na dłuższą metę mogą być skuteczne?
Ledwie co dziesiąty sympatyk Lewicy uważa, że jej najlepszym liderem byłby Czarzasty.Max Skorwider Ledwie co dziesiąty sympatyk Lewicy uważa, że jej najlepszym liderem byłby Czarzasty.

Wygląda na to, że Włodzimierz Czarzasty okiełznał swoją partię i realizowany pod jego dyktando projekt połączenia SLD z Wiosną wkrótce będzie miał swoje zwieńczenie. W sobotę odbędzie się kongres założycielski Nowej Lewicy, podczas którego zaprezentowany zostanie program oraz odbędą się wybory kierownictwa. Z przedzjazdowych spekulacji wynikało, że niespodzianek raczej nie będzie i na czele staną – jako współprzewodniczący – sam Czarzasty oraz holowany przez niego Robert Biedroń.

W ostatnich tygodniach obaj objeżdżali terenowe zjazdy Nowej Lewicy.

Polityka 41.2021 (3333) z dnia 05.10.2021; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Przemoc w rodzinie"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021