„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Turboobywatel

Żaden polityk z Warszawy nie zrobi tego, co zrobią ludzie „na dole”

„Wokół Touru spontanicznie powstał ruch społeczny. Ludzie mówią, że nie wyobrażają sobie, by to się miało skończyć”. „Wokół Touru spontanicznie powstał ruch społeczny. Ludzie mówią, że nie wyobrażają sobie, by to się miało skończyć”. Łukasz Rayski
Robert Hojda, twórca Tour de Konstytucja, od sześciu lat protestuje na ulicy przeciwko bezprawiu władzy i w obronie wolności.
„Tour de Konstytucja nie jest w obronie niezależnego sądownictwa, chociaż pośrednio wywiera taki wpływ. Jest o konstytucji i o prawach i wolnościach obywatelskich”.Łukasz Rayski „Tour de Konstytucja nie jest w obronie niezależnego sądownictwa, chociaż pośrednio wywiera taki wpływ. Jest o konstytucji i o prawach i wolnościach obywatelskich”.

EWA SIEDLECKA: – Jak się pan czuje, kiedy Robert Bąkiewicz skanduje „Konstytucja”, zagłuszając przemówienia na prounijnym wiecu w Warszawie? A PiS i Trybunał Julii Przyłębskiej ogłaszają, że to oni bronią konstytucji – jej pierwszeństwa przed unijnym prawem?
ROBERT HOJDA: – Nie dziwi mnie to, znając cechy państwa faszystowskiego choćby według Umberto Eco. To właśnie faszyści, od których wzorce czerpie Bąkiewicz, zawsze posługiwali się wzniosłymi ideami, by osiągnąć własny cel.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Rozmowa Polityki; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "Turboobywatel"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021