Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Kamil Durczok (1968–2021) Kamil Durczok (1968–2021) Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta
Kamil Durczok zmarł we wtorek nad ranem w szpitalu, był reanimowany. Informację podał Presserwis.

Presserwis informację o śmierci Kamila Durczoka potwierdził w dwóch źródłach, także u rodziny. Dziennikarz zmarł dziś w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach.

Czytaj także: Wszystkie stłuczki Kamila D.

Kamil Durczok. Z radia do telewizji

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Karierę dziennikarską zaczynał w latach 90. od radia (studenckie radio Egida, TOP FM, Radio Katowice), największą popularność zdobył jednak w telewizji, głównie prowadząc wywiady z politykami. Od 1993 r. pracował w TVP, w 2006 został dziennikarzem TVN. Był redaktorem naczelnym i gospodarzem „Faktów”, najważniejszego programu informacyjnego tej stacji. Odszedł po oskarżeniach o mobbing. W 2019 r. został wydawcą i redaktorem naczelnym własnego portalu Silesion.pl. W latach 2016–17 prowadził program „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” (później „Durczokracja”) w Polsat News. W latach 2003–05 współpracował z radiową Trójką, gdzie prowadził „Salon polityczny Trójki”, a w latach 2005–07 z RMF FM („Kontrwywiad RMF”). W 2012 r. był felietonistą tygodnika „Wprost”.

Odnosił sukcesy. Zdobył Grand Pressa dla dziennikarza roku (2000), Złotą Telekamerę w kategorii informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

„Zachłanność na życie”

Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór i opisał te zmagania w książce „Wygrać życie”. „Książka, łamiąca społeczne tabu, irracjonalny lęk przed rakiem, szybko stała się bestsellerem. Z Kamila Durczoka, telewizyjnej gwiazdy, czyni kogoś bliskiego tysiącom chorych, intymnego doradcę, przewodnika.

Reklama