Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Pawlak na miękko

Powrót Pawlaka. Aktualna dewiza brzmi: „Twardo do problemu i miękko do ludzi”

Aktualna dewiza Pawlaka brzmi: „Twardo do problemu i miękko do ludzi”. Aktualna dewiza Pawlaka brzmi: „Twardo do problemu i miękko do ludzi”. Basia Dziedzic
Po latach poza bieżącą polityką Waldemar Pawlak raz jeszcze powraca do elity PSL. Przywołując pamięć o sukcesach partii z czasów, kiedy potrafiła manewrować między skrajnościami. Czy ludowcy pozostaną lojalnymi partnerami dla reszty opozycji?
Powrotowi Pawlaka towarzyszyła medialna fama, że będzie teraz próbował przeciągać ludowców na stronę PiS.Marcin Banaszkiewicz/ FOTONEWS/Forum Powrotowi Pawlaka towarzyszyła medialna fama, że będzie teraz próbował przeciągać ludowców na stronę PiS.

Sezon politycznych powrotów trwa w najlepsze. Po Donaldzie Tusku pojawił się w krajowej polityce również Waldemar Pawlak, co zresztą nie powinno dziwić, gdyż były premier od zawsze funkcjonuje w cyklach aktywności i wycofania. Jego poprzednia polityczna pauza trwała siedem lat (1997–2004), teraz wrócił po dziewięciu.

W swoim stylu, czyli dyskretnie, bez fanfaronady w mediach. Po prostu wyłonił się z tła kilkuset delegatów na kongres PSL, stanął do rywalizacji o fotel szefa rady naczelnej i po zaciętej rywalizacji nieznacznie wygrał.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Pawlak na miękko"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >