Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Quo vadis, prezesie?

Kaczyńskiego gra na przetrwanie

Dziś wydaje się, że bazowym planem Kaczyńskiego jest zwyczajne, mało spektakularne trwanie. Dziś wydaje się, że bazowym planem Kaczyńskiego jest zwyczajne, mało spektakularne trwanie. Max Skorwider
Co może zrobić Kaczyński w drugiej połowie drugiej kadencji, żeby zachować szanse na utrzymanie władzy w trzeciej?
Kaczyńskiemu nie ufa dziś: 70 proc. wyborców do 24. roku życia, 73 proc. osób z wyższym wykształceniem i 72 proc. mieszkańców największych miast.Max Skorwider Kaczyńskiemu nie ufa dziś: 70 proc. wyborców do 24. roku życia, 73 proc. osób z wyższym wykształceniem i 72 proc. mieszkańców największych miast.

Wicepremier Jarosław Kaczyński dzieli swój czas między Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS, i Aleje Ujazdowskie, gdzie rezyduje rząd. Poniedziałek to dzień tradycyjnie poświęcony sprawom partii, przez resztę tygodnia prezes zajmuje się sprawami państwa. Ostatnio, jak słyszymy, proporcje się trochę zmieniły i coraz częściej Kaczyński spędza dwa dni w kwaterze PiS.

Rząd to czytanie dokumentów, posiedzenia Rady Ministrów, spotkania komitetu bezpieczeństwa, szlifowanie projektów ustaw, pilnowanie równowagi między premierem a potężnymi ministrami z PiS i Solidarnej Polski.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Quo vadis, prezesie?"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >