Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Słowa 2021 roku

Słowa roku 2021

Słowa mają znaczenie ale znaczenie również tracą. Słowa mają znaczenie ale znaczenie również tracą. Mirosław Gryń
Mijający rok przyniósł wiele nowych słów i pojęć albo nadał nowe znaczenia tym już znanym. Odbija się w nich pokrętna polska rzeczywistość, gdzie często zanikają prawda i sens, a chodzi jedynie o zdobycie chwilowej przewagi, gdzie nie liczą się logiczne argumenty, lecz propagandowy wysiłek politycznych obozów i ich możliwości medialne. Rację ma ten, kto wcześniej wstanie i ma większy budżet. Przypomnijmy sobie zatem, jakie słowa upowszechniły się lub zapadły w pamięć w 2021 r., co niosły i co komu załatwiały.
Posiedzenie Sejmu 11 sierpnia 2021 r. – kolejna reasumpcja głosowania.Mateusz Włodarczyk/Forum Posiedzenie Sejmu 11 sierpnia 2021 r. – kolejna reasumpcja głosowania.

Antyszczepionkowcy. Całkiem duża grupa; są w niej ci, którzy w ogóle nie uznają istnienia covidu, ci, którzy traktują go jak odmianę przeziębienia, przede wszystkim tacy, którzy nie wierzą w skuteczność szczepień albo odrzucają szczepionki jako niebezpieczne lub niemoralne (bo np. „pochodzące z ludzkich płodów”). Słowo to nie jest odrzucane przez zainteresowanych. Grupa ta nieformalnie ma bardzo duże wpływy w obozie władzy, jako reprezentanci trzonu elektoratu PiS; poza tym od nich zależy chwiejna większość władzy w Sejmie (patrz też „sanitaryzm”).

Polityka 52.2021 (3344) z dnia 20.12.2021; Polityka; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Słowa 2021 roku"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >