Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Sądny rok przedostatni

Rok 2022 może być czasem politycznej zmiany. Teraz albo nigdy?

Najpewniej ominą nas emocje kampanijne. Co nie zmienia faktu, że będzie to rok kluczowy, być może rozstrzygający o wyniku elekcji w 2023 r. Najpewniej ominą nas emocje kampanijne. Co nie zmienia faktu, że będzie to rok kluczowy, być może rozstrzygający o wyniku elekcji w 2023 r. Max Skorwider
Opozycja tylko pielęgnująca urazy, hołdująca arcypolskiemu „jakoś to będzie” – PiS samo się wykrwawi, drożyzna, pieniędzy z Unii nie ma i oby tak zostało – odpowiedniego potencjału zmiany wykrzesać już nie zdoła. Tylko jak nie teraz, to kiedy? W nerwówce roku wyborczego może być już za późno.
Gdyby tak wyciągnąć z Platformy Rafała Trzaskowskiego? Dla niejednego wyborcy tandem Hołownia-Trzaskowski byłby wymarzoną opcją.Max Skorwider Gdyby tak wyciągnąć z Platformy Rafała Trzaskowskiego? Dla niejednego wyborcy tandem Hołownia-Trzaskowski byłby wymarzoną opcją.

Prognozowanie polityki coraz bardziej przypomina wróżenie z fusów. Rok temu o tej porze wydawało się, że już na dobre zdominuje ją kwestia aborcji. O zagrożeniu inflacją dyskutowali wtedy co najwyżej eksperci od polityki monetarnej, a to właśnie drożyzna w największym stopniu kształtuje teraz polityczne hierarchie. Zamiast konfliktu kulturowego mamy bolesny ekonomiczny konkret. Ale nawet pozornie oswojona już pandemia spłatała nam figla. Za sprawą szczepionek miała stopniowo ustępować, tymczasem znów zbiera tragiczne żniwo, a my zażarcie kłócimy się o same szczepienia.

Polityka 1/2.2022 (3345) z dnia 28.12.2021; Temat z okładki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Sądny rok przedostatni"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022