Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Gaz do dechy

Gaz do dechy. Czy da się zatrzymać te astronomiczne podwyżki?

Polski rząd ma proste wyjaśnienie: gazowy kryzys to wina Ruska i Tuska. Polski rząd ma proste wyjaśnienie: gazowy kryzys to wina Ruska i Tuska. Patryk Sroczyński
Paliwem polskiego sporu politycznego stał się gaz ziemny. Przez lata słyszeliśmy, że nieważne, ile kosztuje, bo bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny. Dziś okazuje się, że ma cenę, i to wyjątkowo wysoką.
To, co się stało w minionym roku na europejskim rynku gazu, nie ma precedensu. Ceny wystrzeliły w kosmos.Daniel Dmitriew/Forum To, co się stało w minionym roku na europejskim rynku gazu, nie ma precedensu. Ceny wystrzeliły w kosmos.

„Czy wyście powariowali? Przecież ludzie nie przeżyją takich podwyżek” – grzmiał na rządzących w sylwestrowym wideoorędziu Donald Tusk. Powodem były ceny gazu. Dlatego w nowym roku szef PO życzył rodakom ciepłej wody w kranie i w kaloryferach, bo to dziś towar luksusowy. I żeby nie być gołosłownym, sypał przykładami: „Mamy adres samotnej pani emerytki, która mieszka w Wawrze, na ulicy Włókienniczej. Lokal ma 54 m kw. Płaciła w grudniu i tak dużo – 195 zł. A wiecie, ile w styczniu ma zapłacić?

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Gaz do dechy"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022