Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Błaszczak, wódz naczelny

Pan Błaszczak, wódz naczelny. Zastąpi w rządzie Kaczyńskiego

Mariusz Błaszczak Mariusz Błaszczak Reporter
Po czterech latach spędzonych na urzędzie minister nabrał przekonania, że sam zna się na wszystkim najlepiej. I wszędzie jest potrzebny. Błaszczak za Morawieckiego? Błaszczak za Dudę? A może nawet za Kaczyńskiego? Właśnie się okazało, że zastąpi prezesa w fotelu wicepremiera.
Ministra obrony trudno przyłapać na bodaj najmniejszym odstępstwie od pisowskiej ortodoksji, ani pod względem treści, ani formy.Wojciech Stróżyk/Reporter Ministra obrony trudno przyłapać na bodaj najmniejszym odstępstwie od pisowskiej ortodoksji, ani pod względem treści, ani formy.

Długą drogę przeszedł Mariusz Błaszczak od wyborów 2005 r., gdy jako niezbyt znany 36-letni działacz PiS (burmistrz Śródmieścia z kilkumiesięcznym stażem) zdobył z 13. miejsca na liście w okręgu warszawskim raptem 869 głosów. To były ostatnie wybory, które przegrał. Od tamtej pory za każdym razem dostawał wyższe miejsca na liście i więcej głosów. Kariera – imponująca. Za pierwszych rządów PiS szef Kancelarii Premiera w latach 2005–07, po przegranych wyborach – rzecznik prasowy, a następnie przez pięć lat szef klubu parlamentarnego.

Polityka 9.2022 (3352) z dnia 22.02.2022; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Mariusz Błaszczak, wódz naczelny"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >