Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Nowe szaty prezydenta

Restart prezydenta? Dwie różne opowieści o przemianie Dudy

W konwersję prezydenta wierzą obserwatorzy umiarkowani, sytuujący się po obu stronach podziału, ale źle znoszący twardą polaryzację. W konwersję prezydenta wierzą obserwatorzy umiarkowani, sytuujący się po obu stronach podziału, ale źle znoszący twardą polaryzację. Basia Dziedzic
Korekta stylu czy głęboki reset prezydentury? Andrzej Duda od jakiegoś czasu zaskakuje swoją aktywnością, a nawet samodzielnością. Niektórych napawa to nadzieją, innych niepokoi. Ale może chodzi właśnie o to, aby zmienić bardzo wiele i zarazem zostawić wszystko po staremu.
Wybory wyborami, ale w momencie ogłoszenia ich wyników to głowa państwa przejmuje inicjatywę i wskazuje kandydata na nowego premiera.Jacek Szydłowski/Forum Wybory wyborami, ale w momencie ogłoszenia ich wyników to głowa państwa przejmuje inicjatywę i wskazuje kandydata na nowego premiera.

W zeszłym roku o tej porze prezydentura Andrzeja Dudy grzęzła w nieistotności, a on sam nawet nie próbował udawać, że taka sytuacja go uwiera. Jakby funkcjonował w alternatywnej rzeczywistości, z dala od realnych problemów, napięć i konfliktów. Starając się nie dostrzegać pustoszącej kraj kolejnej fali Covid-19, już wtedy zagrożonych unijnych funduszy, kiepskich stosunków z USA. Tygodnie mijały, a nowo wybrany amerykański prezydent Joe Biden wcale przecież nie kwapił się do nawiązania relacji ze swoim polskim odpowiednikiem.

Polityka 16.2022 (3359) z dnia 12.04.2022; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowe szaty prezydenta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >