Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kto co obieca

Inflacja, drożyzna... recesja? PiS traci umiar, opozycja ma problem

Konsumencki pesymizm idzie w parze z narastającymi obawami przedsiębiorców. Konsumencki pesymizm idzie w parze z narastającymi obawami przedsiębiorców. Marcin Bondarowicz
Gospodarka jeszcze nie pikuje, ale nastroje społeczne już tak. Według CBOS grubo ponad połowa Polaków uważa, że nasze sprawy zmierzają w złą stronę. Dla opozycji to szansa. Ale i problem.
Dla rządzącego PiS sytuacja ekonomiczna nagle stała się tematem śliskim.PantherMedia Dla rządzącego PiS sytuacja ekonomiczna nagle stała się tematem śliskim.

Źródeł lęku jest wiele, oczywiście na czele z wojną w Ukrainie, chociaż pierwszy szok towarzyszący rosyjskiej agresji niewątpliwie już minął. Ostatnio coraz bardziej dominują obawy ekonomiczne, wynikające z przyspieszającej inflacji, szalonych cen nośników energii, wysokich stóp procentowych, słabości polskiej waluty. Na razie większość z nas stara się jeszcze utrzymać dotychczasowy poziom życia, korzystając ze zgromadzonych rezerw. Tegoroczny sezon urlopowy naznaczony jest jednak przeczuciem raczej już nieuchronnego schyłku dobrych czasów.

Polityka 26.2022 (3369) z dnia 21.06.2022; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto co obieca"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >