Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Collegium Humanum: kuźnia kadr PiS. Mamy test kończący studia MBA

Rektor Paweł Czarnecki ze studentami Rektor Paweł Czarnecki ze studentami Collegium Humanum / Facebook
Collegium Humanum to szkoła, w której politycy władzy hurtowo i ekspresowo zdobywają tytuł MBA, pozwalający im zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. „Polityka” zdobyła cały test z 30 pytaniami.
„Sukces na Festiwalu w Opolu Wiktora Kowalskiego, absolwenta MBA Collegium Humanum” – ogłoszono na stronie CH.Collegium Humanum/Facebook/• „Sukces na Festiwalu w Opolu Wiktora Kowalskiego, absolwenta MBA Collegium Humanum” – ogłoszono na stronie CH.

„Efekt świeżości w wystąpieniach publicznych polega na: a) zapamiętujemy to, co było na końcu wystąpienia; b) zapamiętujemy mówcę, który ma świeży oddech; c) zapamiętujemy to, co jest na początku wystąpienia” – to pierwsze z pytań testu wieńczącego kurs Executive MBA w Collegium Humanum. Cały test publikujemy na końcu tekstu.

O ocenę poziomu tych pytań zapytaliśmy dr. hab. prof. SGH Rafała Mrówkę z Katedry Teorii Zarządzania, dyrektora Biura Programów MBA: – Kilka pytań, z którymi się zapoznałem, dotyczy wiedzy na poziomie elementarnym i niemającym większego związku z tą, jaką powinno się zdobyć w programach MBA.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >