Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Zabójczy upał

Zabójczy upał: najgorzej jest w szpitalach. Nie ma czym oddychać

Przenośne klimatyzatory można kupić w cenie już od 899 zł, ale koszt wydajnego urządzenia wraz z montażem to ponad 5 tys. zł. Przenośne klimatyzatory można kupić w cenie już od 899 zł, ale koszt wydajnego urządzenia wraz z montażem to ponad 5 tys. zł. PantherMedia
Najwyższy, trzeci stopień zagrożenia w związku z upałami, ostrzeżenia przed temperaturami powyżej 35 st. C, które mogą być niebezpieczne dla życia, powoli stają się normą polskiego lata. Klimatyzacja przestaje być luksusem. Staje się koniecznością.
W styczniu tego roku, kiedy rekordowe temperatury panowały w Ameryce Południowej – w Argentynie osiągające nawet 50 st. C – w Buenos Aires doszło do wielkiej awarii systemu energetycznego.Adela Podgórska W styczniu tego roku, kiedy rekordowe temperatury panowały w Ameryce Południowej – w Argentynie osiągające nawet 50 st. C – w Buenos Aires doszło do wielkiej awarii systemu energetycznego.

Torakochirurg ze specjalistycznego szpitala na południu Polski: – Podczas ostatniej fali upałów, kiedy temperatury sięgały 36 st. C w cieniu, po każdym wyjściu z sali operacyjnej zastanawiałem się, czy moja praca ma sens? Na bloku jest klimatyzacja, ale pacjent po ciężkim zabiegu trafia na oddział, gdzie jest duszno i gorąco. Na salach chorych klimatyzacji nie ma, bo szpital jest w starych, zabytkowych budynkach. Jak w takich warunkach ma się goić jego rana? Jak ma oddychać?

Lekarka z Warszawy: – W jednym ze szpitali na sali do cięć cesarskich zepsuła się ostatnio klimatyzacja.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Temat tygodnia; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Zabójczy upał"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >