Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Strategie przetrwania

„Najpierw oszczędza się na jedzeniu”. Polaków strategie przetrwania

„Śmiałem się z mojego ojca, a teraz sam, jak wchodzę do pokoju chłopaków, to pytam, komu się światło świeci. Zdecydowaliśmy z żoną, że masło jest dla dzieci. My wróciliśmy do roślinnego zastępnika.” „Śmiałem się z mojego ojca, a teraz sam, jak wchodzę do pokoju chłopaków, to pytam, komu się światło świeci. Zdecydowaliśmy z żoną, że masło jest dla dzieci. My wróciliśmy do roślinnego zastępnika.” PantherMedia
Rośnie obawa, czy starczy do pierwszego. U młodych, emerytów, także w klasie średniej. Zaczyna się od oszczędzania na jedzeniu, a potem lista się wydłuża. Kryzys dotyka coraz większą liczbę Polaków, ale na razie nie widać protestów ani strajków.
„Po latach wzrostu wciąż mamy zasoby, z których możemy dokładać do domowych budżetów. Pytanie, kiedy te zasoby się skończą.”Marcin Bondarowicz „Po latach wzrostu wciąż mamy zasoby, z których możemy dokładać do domowych budżetów. Pytanie, kiedy te zasoby się skończą.”

Politycy PiS udzielają ostatnio społeczeństwu „dobrych rad”: zacisnąć zęby i przetrwać najgorsze, zbierać chrust, mniej jeść i korzystać z gościny, ocieplić domy na zimę, jechać do lasu pod namiot. Takie porady dawane przez dzisiejszą opozycję, gdyby ta była u władzy, byłyby dla niej dewastujące i zakończyły z hukiem jej rządy przy najbliższych wyborach. PiS nadal ma jednak ponad 35 proc. poparcia, mimo że jego maszyna propagandowa jest coraz częściej bezradna. Jednak Polacy wdrażają na razie prywatne strategie przetrwania i wciąż specjalnie nie karzą władzy za coraz chudsze portfele.

Polityka 30.2022 (3373) z dnia 19.07.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Strategie przetrwania"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >