Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Rady na dochody

Radni PiS w państwowych spółkach. Odkuć się i zebrać na dobrą pensję

Radny wojewódzki nie może dostać więcej niż 4,2 tys. zł diety miesięcznie, ale to stanowisko otwiera przed nim wiele finansowych perspektyw. Radny wojewódzki nie może dostać więcej niż 4,2 tys. zł diety miesięcznie, ale to stanowisko otwiera przed nim wiele finansowych perspektyw. Łukasz Rayski
PiS szumnie zapowiadało ukrócenie nepotyzmu we własnych szeregach. Prezes przekonywał też, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Nic z tych rzeczy: rodziny PiS są ciągle na dorobku.
Lojalność tych radnych, którym partia rozdaje wysoko opłacane posady w spółkach czy agencjach, często jest skierowana nie do społeczności, które ich wybrały, ale do partii lub władzy centralnej.Łukasz Rayski Lojalność tych radnych, którym partia rozdaje wysoko opłacane posady w spółkach czy agencjach, często jest skierowana nie do społeczności, które ich wybrały, ale do partii lub władzy centralnej.

Tylko u nas: Aż 105 radnych wojewódzkich PiS zarabia na „dobrej zmianie”. Zobacz całą listę

Małgorzata Jacyna-Witt, słynna radna PiS ze Szczecina, która uważa się za elitę, bo gra w golfa, całkiem sporo zarobiła w radach nadzorczych państwowych spółek. Za swój arogancki wpis na Twitterze została zawieszona w prawach członka partii i straciła miejsce szefowej klubu radnych PiS w sejmiku zachodniopomorskim.

Polityka 32.2022 (3375) z dnia 02.08.2022; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Rady na dochody"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >