Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Parada wydatków

Szał Błaszczaka. Kupujemy najwięcej broni na świecie. Ale czy z sensem?

Mariusz Błaszczak kupuje ostatnio hurtowo, a płaci najchętniej miliardami. Mariusz Błaszczak kupuje ostatnio hurtowo, a płaci najchętniej miliardami. Jacek Szydłowski / Forum
Polskie Ministerstwo Obrony zamawia masowo ogromne ilości broni, bije światowe rekordy wydatków i wycisza pytania.
Jeśli Polska zamówi z Korei tysiąc czołgów, siedemset dział i rozpocznie produkcję licencyjnych wozów bojowych, nastąpi koreanizacja sprzętu wojsk lądowych i zaplecza przemysłowego armii.MP, PAP, Shutterstock, Getty Jeśli Polska zamówi z Korei tysiąc czołgów, siedemset dział i rozpocznie produkcję licencyjnych wozów bojowych, nastąpi koreanizacja sprzętu wojsk lądowych i zaplecza przemysłowego armii.

W tym roku wielkiej defilady w Warszawie nie będzie. Obchody Święta Wojska Polskiego mają trwać aż trzy dni, ale na 48 piknikach, głównie w mniejszych miastach. Mariusz Błaszczak, który kilka lat temu przywrócił wielkie eventy z udziałem setek tysięcy ludzi, teraz skupia się na akcji rekrutacyjnej na prowincji. Liczne imprezy w mniejszych ośrodkach dają więcej zgłoszeń kandydatów na żołnierzy niż centralna defilada w Warszawie. Resort uznał też, że niepewny wojenny czas nie sprzyja paradzie. Chwilowo nie bardzo jest też co pokazać.

Polityka 33.2022 (3376) z dnia 09.08.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Parada wydatków"
Reklama