Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Wędki na sztorc

Wędkarze na celowniku PiS. Ale nie poddają się: wędki na sztorc!

Polski Związek Wędkarski gospodaruje w 1138 obwodach o powierzchni ponad 219 tys. ha. Reszta to użytkownicy prywatni. Polski Związek Wędkarski gospodaruje w 1138 obwodach o powierzchni ponad 219 tys. ha. Reszta to użytkownicy prywatni. Shutterstock
Konflikt władzy z wędkarzami był widoczny już od pierwszych dni odrzańskiego kryzysu. Ale spór między Polskim Związkiem Wędkarskim a zarządem Wód Polskich jest głęboki i rozlał się na cały kraj.
Powierzchnia rzek, jezior, zalewów i kanałów w Polsce to 830 tys. ha. Większość Wody Polskie puściły w dzierżawę.Shutterstock Powierzchnia rzek, jezior, zalewów i kanałów w Polsce to 830 tys. ha. Większość Wody Polskie puściły w dzierżawę.

Początkowo to jedynie oni wybierali śnięte ryby, pracując w upale i smrodzie po kilkanaście godzin bez przerwy. Nie mieli takiego obowiązku, ale po prostu nie mogli tego tak zostawić. Zamiast podziękowań dostali groźby. Dariusz Matecki, przewodniczący Solidarnej Polski w Zachodniopomorskiem, zapowiedział na Twitterze, że Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu szykuje zawiadomienie do prokuratury. A do prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Beaty Olejarz zostanie skierowana prośba o przedstawienie dowodów na informacje o wodzie w Odrze, która „powoduje rany i wypala gumowe rękawice”.

Nie minęło dziesięć dni i do szefów nadodrzańskich okręgów PZW (w Gorzowie, Wrocławiu i Zielonej Górze) przyszły pisma z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Postanowienia o „żądaniu wydania rzeczy”.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Temat tygodnia; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Wędki na sztorc"
Reklama