Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Prezes TVP Jacek Kurski Prezes TVP Jacek Kurski Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. W głosowaniu opowiedzieli się za tym wszyscy przedstawiciele PiS.

Informację jako pierwszy podał Onet, a następnie potwierdził członek Rady Mediów Narodowych Robert Kwiatkowski. „RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs” – napisał na Twitterze.

Czytaj więcej: Kim jest Mateusz Matyszkowicz

Po południu do sprawy odniósł się sam Kurski. „Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania” – napisał na Twitterze, dodając, że telewizja, z której odchodzi, „jest teraz u szczytu potęgi”.

Według informacji Onetu wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego złożył prezes RMN Krzysztof Czabański. Nie wskazał powodów. Tymczasem „Rzeczpospolita” donosi, że kilka dni temu trwały rozmowy nad przejściem Kurskiego do rządu.

„Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania” – oświadczył rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Jacek Kurski, który na stanowisko prezesa TVP został powołany w styczniu 2016 r., już raz został odwołany – w marcu 2020. Do zarządu telewizji wrócił kilka miesięcy później. Ostatecznie został doradcą zarządu, a w sierpniu 2020 r. powrócił do sprawowanej wcześniej funkcji.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną