Kraj

Będzie dymisja wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka

Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk Grzegorz Krzyżewski / Forum
Nieoficjalne informacje na temat usunięcia z rządu Norberta Kaczmarczyka pojawiały się od kilku dni. We wtorek rano potwierdził je szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

O dymisji wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka Ryszard Terlecki mówił na antenie Polskiego Radia 24. „Prezydium Komitetu Politycznego PiS zdecydowało, że ta dymisja musi nastąpić. I ona nastąpi” – zapewnił. Dodał, że dymisja nie stanowi zagrożenia dla koalicji PiS i Solidarnej Polski.

Nie powiedział jednak, jakie powody przesądziły o tej decyzji. Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o niejasności wokół majątku rodziny Kaczmarczyków – wiceminister miał pomóc bratu w poddzierżawieniu 141 ha państwowej ziemi. Albo o wyłudzenie odszkodowania za gradobicie przez jego brata, o czym niedawno poinformowała Wirtualna Polska.

Mniej prawdopodobne, że za dymisją stoi głośna sprawa wesela Kaczmarczyka, na którym w lipcu bawiło się ponad 500 osób. W prezencie para młoda otrzymała wart 1,5 mln zł ciągnik. Oficjalnie był to prezent od brata, ale wręczał go szef firmy John Deere.

Czytaj więcej: Wesele władzy z ciągnikiem

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną