Kraj

Na łopatki

Kto bije brawo Kaczyńskiemu? Pysznie było pisać scenariusz „Misia”

Stateczek o zanurzeniu 3,5 m przepłynął kilometr w jedną stronę i z powrotem. Niezrażony tym prezydent Duda przypomniał, że na Bałtyku mamy inne porty, gdzie przybijają wielkie statki handlowe, a przekop ma znaczenie symboliczne. Jasne, to symbol, że PiS potrafi wszystko.

Przyznam, że się nagle, i radośnie, zanurzyłem we wspomnieniach sprzed lat 40 z okładem. Pysznie było pisać scenariusz „Misia”. Kochany Staszku Barejo, kolejny raz rodacy nas krzepią. Tak! Nieznani jacyś wspaniali sprawcy posadzili dużego misia ze słomy na jednej z „patriotycznych” ławeczek, a obok powiesili napis: „To jest miś na miarę naszych możliwości i to nie jest nasze ostatnie słowo”. Staszku, Twój duch tam w kosmicznej czasoprzestrzeni wciąż jest dla nas dobrem nie do przecenienia.

Misia oczywiście zlikwidowano, cytat też, ławeczka stoi pusta jak to, co ma między obojczykami poseł Janusz Kowalski. O, przepraszam, on jest teraz wiceministrem. O awansie dowiedział się przez telefon od Ziobry. Spytał tylko, jaki resort. „Zaraz się dowiem” – odparł Ziobro. I za chwilę: „Rolnictwo, no wiesz, polska ziemia tylko dla Polaków. Gratuluję”. Spyta ktoś, czy pan Kowalski naprawdę się na tym zna? A po co zapchajdziurce wiedza? Ważne, by był szczelny i bezczelny.

Duma narodowa ma nami rządzić. Jak w przypadku przekopu Mierzei Wiślanej. Gdy w 2018 r. pokazywano symboliczne rozpoczęcie przekopu, łopatę w piach wbił Jarosław Kaczyński. Przedtem w tym samym miejscu pisowska kadra zrobiła to dwukrotnie (2011 i 2015 r.). Patrząc na prezesa A.D. 2018, pomyślałem, że już trzeci raz sprawdzają, czy Polskę da się rozłożyć na łopatki. Dziś mamy odpowiedź.

Stateczek o zanurzeniu 3,5 m przepłynął kilometr w jedną stronę i z powrotem. Niezrażony tym prezydent Duda przypomniał, że na Bałtyku mamy inne porty, gdzie przybijają wielkie statki handlowe, a przekop ma znaczenie symboliczne. Jasne, to symbol, że PiS potrafi wszystko. Zbudować stępkę pod budowę promów i poczekać, aż sama się od rdzy zapadnie.

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Felietony; s. 97
Oryginalny tytuł tekstu: "Na łopatki"
Reklama