Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Teletalib

Maciej Świrski: teletalib na czele KRRiT. Za co ceni go Kaczyński?

Maciej Świrski Maciej Świrski Łukasz Dejnarowicz / Forum
Nowy szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski to przejęty prawicową ideologią, zaufany człowiek obozu władzy. Teraz to on będzie podejmował decyzje w sprawach prywatnych mediów.
Jeśli PiS przegra najbliższe wybory, Świrski pewnie znów ruszy do boju. Ale wcześniej zrobi wszystko, by PiS jednak wygrało.Dawid Żuchowicz/Agencja Wyborcza.pl Jeśli PiS przegra najbliższe wybory, Świrski pewnie znów ruszy do boju. Ale wcześniej zrobi wszystko, by PiS jednak wygrało.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji” – czytamy w Konstytucji RP. Dwa tygodnie temu szefem Rady na sześcioletnią kadencję został Maciej Świrski, człowiek od ponad dekady związany z PiS. Rządzi krótko, a już zdążył wsławić się utajnieniem z niejasnych powodów obrad. W nowej pięcioosobowej KRRiT poparły go, oprócz niego samego, jeszcze trzy osoby. Z nominacji Andrzeja Dudy do rady weszła Hanna Karp, doktor nauk teologicznych w zakresie religiologii i mediów związana z uczelnią o. Tadeusza Rydzyka. Prezydent wysłał tu też Marzenę Paczuską. To pod jej kierownictwem „Wiadomości” TVP zaczęły przypominać tubę propagandową PiS. Wiceszefową Rady została Agnieszka Glapiak, prawa ręka Mariusza Błaszczaka, wiceszefa partii, wicepremiera i ministra obrony.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Temat tygodnia; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Teletalib"
Reklama