Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Na świeczniku i na celowniku

Stuhr & Stuhr. Ojciec i syn na świeczniku i na celowniku. Władza PiS ich nie lubi

Jerzy i Maciej Stuhr, podobni, choć zarazem różni – są jak dwie strony tej samej monety. Jerzy i Maciej Stuhr, podobni, choć zarazem różni – są jak dwie strony tej samej monety. Leszek Zych / Polityka
Stuhrów dwóch, ojciec i syn. Znani – i nielubiani przez władzę, która traktuje ich jako wrogów polskości i uosobienie znienawidzonej elity. Jakimi drogami doszli do roli napiętnowanych autorytetów?
Jerzy Stuhr w „Wodzireju”. Jego rola była symboliczna, daleko wykraczająca poza autorską kreację. Coś znaczyła i coś mówiła o Polsce.Forum Jerzy Stuhr w „Wodzireju”. Jego rola była symboliczna, daleko wykraczająca poza autorską kreację. Coś znaczyła i coś mówiła o Polsce.

To było przykre zaskoczenie nie tylko dla miłośników talentu Jerzego Stuhra. 75-letni aktor nie kojarzył się dotąd z publicznymi skandalami. Z sumiennym podejściem do pracy zawodowej oraz stałością w życiu osobistym mógł wręcz uchodzić za wzorzec mieszczańskich cnót. Pewnie już nieco anachronicznych w naszej epoce, ale to tylko przydawało tej postaci szlachetnej patyny. Aż do feralnego poniedziałku, 17 października, kiedy prowadzony przez Stuhra samochód na jednej z krakowskich ulic potrącił motocyklistę.

Polityka 45.2022 (3388) z dnia 31.10.2022; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Na świeczniku i na celowniku"
Reklama