Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Jeszcze nie przegrani

PiS leży na deskach? Jeszcze nie przegrał. Przedwczesna euforia jest groźna

PiS PiS Kancelaria Prezesa RM
Przekonanie, że obóz rządzący leży już na deskach, zatem jednoczyć się nie trzeba, a tylko zastanawiać, jak po wyborach ukarać ludzi obecnej władzy, to dla opozycji duże zagrożenie. Bo nic nie jest rozstrzygnięte, a obecna euforia nieuzasadniona.
Dla ludzi Kaczyńskiego najbliższe wybory to polityczna i cywilizacyjna misja wyznaczona przez przywódcę, muszą wytrzymać tę próbę, a potem otrzymają nagrodę.Patryk Sroczyński Dla ludzi Kaczyńskiego najbliższe wybory to polityczna i cywilizacyjna misja wyznaczona przez przywódcę, muszą wytrzymać tę próbę, a potem otrzymają nagrodę.

Szef Platformy Donald Tusk zwrócił się ostatnio – po imieniu – do liderów antyPiSu: „nie możecie pozwolić sobie na jakikolwiek hazard, ryzyko. Nie narażajcie wielkiego projektu odrodzenia Polski przez osobistą, partyjną ambicję”. Z drugiej strony wagę przyszłorocznego starcia rozumie Jarosław Kaczyński, mówiąc, że to będą tak ważne wybory jak te z 1989 r. – i ma w tym rację. Pojawia się jednak coraz więcej opinii, że opozycja ma już wygraną w kieszeni, bo „PiS-owi spada”.

Polityka 47.2022 (3390) z dnia 15.11.2022; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Jeszcze nie przegrani"
Reklama